Materace

  ( ilość produktów: 23 )

  Materac – podstawa zdrowego snu i komfortowego wypoczynku!

  Jeśli kiedykolwiek miałeś okazję spać na niewygodnym łóżku – zdecydowanie wiesz, jak wiele znaczy dobry materac. Jest on oczywiście niezbędnym elementem w każdej sypialni. Nieprzyjemne zmęczenie, ból pleców, zdenerwowanie – wszystko to może powodować właśnie źle dobrany materac. Zadbaj o komfortowy wypoczynek, wybierając dobrej jakości materac, który sprawi, że zawsze się wyśpisz. Sprawdź, jak kupić najlepszy materac i czym się kierować!

  Czym się kierować przy wyborze materaca idealnego?

  Materac jest bardzo ważnym elementem łóżka i należy zwrócić uwagę na wiele aspektów przy jego wyborze. Odpowiednio wysoka jakość gwarantuje tutaj komfortowy odpoczynek i oczywiście zdrowy sen. Jeśli zależy Ci na tym, aby cieszyć się pełnią komfortu każdego wieczoru, koniecznie poświęć trochę czasu na znalezienie materaca, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania!  W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wymiary. W tym celu trzeba odpowiednio zmierzyć łóżko. Ważna będzie tu długość i szerokość – tylko w miejscu, gdzie umieszcza się materac. W ofercie OneMarket można znaleźć ogrom propozycji w różnych wymiarach. Dwa metry długości to pewien standard. Materace różnią się jednak szerokością – na przykład w łóżkach małżeńskich można wykorzystywać modele 200 × 200 cm. Jeśli sypialnia jest nieco mniejszych rozmiarów, komfort zapewni także materac o szerokości 180 cm, a nawet 160 cm. Warto również zwrócić uwagę na pozycję, w jakiej najczęściej śpisz. Materace elastyczne najlepiej sprawdzają się, jeśli chodzi o idealne dopasowanie do ciała. Wiele osób preferuje jednak pozycję na plecach – tutaj najlepiej sprawdzają się materace ze sprężynami lub lateksem. Dostępne są również modele kieszeniowe, czyli nowoczesne rozwiązanie, które jest dość uniwersalne. Wybór zależy jednak od Ciebie – szeroka oferta OneMarket pozwoli Ci na stworzenie miejsca do wypoczynku, który zaskoczy Cię oferowanym komfortem. 

  Jak odpowiednio dopasować twardość materaca?

  Bardzo duże znaczenie mają tu osobiste preferencje. Niektóre osoby wybierają twardsze propozycje, inne wolą natomiast miękkie materace, które dopasowują się do pozycji ciała. Warto jednak wiedzieć, że odpowiednie rozwiązanie należy wybrać przede wszystkim względem wagi. Przy masie ciała do 80 kg najlepiej zdecydować się na twardość oznaczoną jako H2 – to przede wszystkim gwarancja zdrowego snu i komfortowego odpoczynku. Jeżeli waga wynosi od 80 do 100 kg, lepszą propozycją będzie materac H3. Powyżej można decydować się na modele oznaczone jako H4. Kierowanie się tymi wskazówkami gwarantuje zdrowie Twojego kręgosłupa. W łóżkach małżeńskich wybór materaca jest bardziej skomplikowany. Najlepiej rozważyć wagę obu osób i dopasować twardość względem tego. Jakość każdego elementu łóżka ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o jakość snu oraz zdrowie kręgosłupa. Nawet gdy musisz wydać więcej – lepiej zadbać o siebie, ponieważ jest to wieloletnia inwestycja. 

  Materace kieszeniowe, czyli hit ostatnich lat

  Obecnie bardzo popularnym wyborem są materace kieszeniowe. To specjalny rodzaj, który gwarantuje zdrowie i komfort podczas snu. Wyróżnia on się charakterystyczną konstrukcją. Materace kieszeniowe posiadają wiele sprężyn, które pracują niezależnie od siebie. Każda z nich ma kieszeń z tkaniny. Taka propozycja idealnie dopasowuje się do pozycji ciała. Warto wiedzieć, że im większa liczba sprężyn, tym lepiej – dobrze, by były one także odpowiednio małe.  W ofercie OneMarket znajdziesz materace kieszeniowe doskonałej jakości, które zostały stworzone z myślą o wygodzie Twojego wypoczynku. Jeśli nie wiesz, jaki materac wybrać, model kieszeniowy może okazać się strzałem w dziesiątkę! 

  Materace OneMarket – gwarancja zdrowego snu!

  OneMarket to miejsce, w którym można znaleźć łóżka drewniane, stelaże oraz materace – wszystko, czego potrzebujesz do Twojej sypialni. Warto zadbać o te elementy. Przy długotrwałym użytkowaniu źle dobrany materac może powodować duże problemy z kręgosłupem. Twój komfort i zdrowie to najważniejsze kwestie – szczególnie w sypialni. Właśnie dlatego w Twojej sypialni powinien zagości materac OneMarket, a już niebawem przekonasz się, co oznacza najwyższy komfort snu – każdej nocy!

  pixel